Şili cumhurbaşkanı oyunu kullandı, kaydırakta sıkıştı

19 milyon nüfuslu Güney Amerika ülkesi Şili, sandık başına gitti. 15 milyon seçmenin oy kullandığı gelişmede Anayasa taslağını hazırlayacak 50 üye seçilecek. Oyunu Punta Arenas kentinde kullanan Cumhurbaşkanı Gabriel Boric, açıklamasında "Şili halkının bilgeliğine güveniyorum, beklentim demokrasinin derinleştirmemizdir." ifadesini kullandı. Yerel basına göre ise Şili halkı söz konusu seçimleri önemsemiyor ve katılımın oldukça düşük olması bekleniyor. Dünyanın konuştuğu kare! 'Azrail' taç giyme töreninde ortaya çıktı YÜZDE 61,9 "HAYIR" ÇIKTI Şili'de, yazılan yeni anayasanın yürürlüğe konulup konulmayacağına ilişkin olarak düzenlenen referanduma katılanların yüzde 61,9'u 5 Eylül 2022'de "hayır" oyu vermişti. DEVLET BAŞKANI ÇOCUKLAR GİBİ EĞLENDİ Öte yandan Şili'deki seçimlerden çok Devlet Başkanı Boric'in bir parkta yaşadığı talihsizlik dünya basınında ses getirdi. Oy kullandığı Puntas Arenas bölgesinde bir çocuk parkında Başkan Gabriel Boric'in sıra dışı anları bir Şili vatandaşının kamerasına yansıdı. Bir günde 2 saldırı: 14 ölü! Texas yangın yeri BİR ANDA SIKIŞTI Seçim günü eşi Irina Karamanos ile Macellan Boğazı'na bakan sahil yolunda yürüyüş yapan Boric, kaydıraktan kaymak istedi. Boric'in hesaba katmadığı detay ise önceki gün bölgeye feci şekilde yağan yağmurdu. Kaydırağın ucundaki ıslaklık sebebi ile sıkışan ve çıkamayan Boric'in o anları kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi. Videoyu çeken kadın “Çok komik, işte çıkıyor…başkanımız sıkıştı” diyor. “Kaydırakta on dakika takılıp onu kırdıktan sonra başkanımız dışarı çıktı” diye de ekliyor. Tecavüzcüyü öldürüp ters astılar! Mide bulandıran detaylar Benzin döküp diri diri yaktılar! Son anlarında bir de dalga geçtiler 'Durdurulamaz canavar' sahnede! Rusya ateşledi, sesten 12 kat daha hızlı

Şili cumhurbaşkanı oyunu kullandı, kaydırakta sıkıştı

19 milyon nüfuslu Güney Amerika ülkesi Şili, sandık başına gitti. 15 milyon seçmenin oy kullandığı gelişmede Anayasa taslağını hazırlayacak 50 üye seçilecek.

Oyunu Punta Arenas kentinde kullanan Cumhurbaşkanı Gabriel Boric, açıklamasında "Şili halkının bilgeliğine güveniyorum, beklentim demokrasinin derinleştirmemizdir." ifadesini kullandı.

Yerel basına göre ise Şili halkı söz konusu seçimleri önemsemiyor ve katılımın oldukça düşük olması bekleniyor.

Dünyanın konuştuğu kare! 'Azrail' taç giyme töreninde ortaya çıktı

YÜZDE 61,9 "HAYIR" ÇIKTI

Şili'de, yazılan yeni anayasanın yürürlüğe konulup konulmayacağına ilişkin olarak düzenlenen referanduma katılanların yüzde 61,9'u 5 Eylül 2022'de "hayır" oyu vermişti.

DEVLET BAŞKANI ÇOCUKLAR GİBİ EĞLENDİ

Öte yandan Şili'deki seçimlerden çok Devlet Başkanı Boric'in bir parkta yaşadığı talihsizlik dünya basınında ses getirdi. Oy kullandığı Puntas Arenas bölgesinde bir çocuk parkında Başkan Gabriel Boric'in sıra dışı anları bir Şili vatandaşının kamerasına yansıdı.

Bir günde 2 saldırı: 14 ölü! Texas yangın yeri

BİR ANDA SIKIŞTI

Seçim günü eşi Irina Karamanos ile Macellan Boğazı'na bakan sahil yolunda yürüyüş yapan Boric, kaydıraktan kaymak istedi. Boric'in hesaba katmadığı detay ise önceki gün bölgeye feci şekilde yağan yağmurdu.

Kaydırağın ucundaki ıslaklık sebebi ile sıkışan ve çıkamayan Boric'in o anları kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Videoyu çeken kadın “Çok komik, işte çıkıyor…başkanımız sıkıştı” diyor. “Kaydırakta on dakika takılıp onu kırdıktan sonra başkanımız dışarı çıktı” diye de ekliyor.

Tecavüzcüyü öldürüp ters astılar! Mide bulandıran detaylar
Benzin döküp diri diri yaktılar! Son anlarında bir de dalga geçtiler
'Durdurulamaz canavar' sahnede! Rusya ateşledi, sesten 12 kat daha hızlı